• https://www.facebook.com/Ekol-fuarc%C4%B1l%C4%B1k-340396255992033/
  • https://twitter.com/EkolFuarclk
Kongre Standı Tasarımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

1) STAND SUNUM YÖNTEMİ :Standlarınızda Yer alacak ürünlerinizin sunumunda ilk akla gelen şey kaç tanesini ne şekilde yerleştireceğinizdir.Bu standta sergi amaçlı kullanacağınız alanın olması gerektiği ölçü hakkında fikir verebileceği gibi aynı zamanda değişik stand sergi yöntemleri için düşünmenizi gerektirecektir.
2) STAND SERGİ YÖNTEMİ :Hangi sergileme şekli en fazla dikkat çeker? Bunun cevabını bulmadan önce işinizdeki rekabet düzeyini , o güne kadar denenmiş yöntemler hakkında bilgi sahibi olmanız ya da bilgi sahibi bir fuarcılık firması ile çalışmanızda fayda vardır. Bir kongre alanına tepeden çekilmiş bir fotoğraftan bakma fırsatı bulmaya çalışın ya da hiç ilgisiz bir fuara müşteri olarak gidin. İlk ilginizi çeken standın size farklı gelen yanları ,oraya yöneliş sebebiniz kendi standınızda görmek isteyeceğiniz türdendir.
3)FUAR STAND İŞLEVSELLİĞİ:Dikkat çekici olması kadar stand işlevselliği çok önemlidir. Kongre ortamı kalabalıktır ve stand ziyaretçilerinin tek girişten çıkışı gerçekleştirebilmesine uygun bir tasarım mı size uygundur yoksa standın giriş ve çıkışının fark yerlerden olmasımı uygundur düşünmeniz gereken bir diğer konudur.
4) STAND ZİYARETÇİ AĞIRLAMA YÖNTEMİ: Standınıza gelen her ziyaretçinin alım gücünü bilemezsiniz ancak her biri için siz ev sahibisiniz. Gelen  ziyaretçilerinizi ağırlama şekliniz firmanızın vizyon ve misyonu konusunda müşteri potansiyelinize bilgi verecektir.
5) STAND PERSONELİ: Kongre standınızda vereceğiniz her türlü ikram ve hizmet için yeterli sayıda personelinizin olması gerektiğini ve bu personelin stand içinde ve dışında durmasını düşündüğünüz pozisyon önemlidir.Personelinizde standınız da yer ihtiva edecektir.
6) STAND BASILI DÖKÜMAN :Basılı dökümanlarınızı , firmanızın kurumsal dökümanlarını nasıl dağıtmayı planlıyorsunuz? Bu sergi şeklinde mi olacak yoksa dağıtım usulümü?
7)STAND DEPO ALANI:Depo alanınız tüm metaryellerimiz için kongre standında yeterli midir?
8) STAND GÖRSELLERİ:Stand tasarımında firmanıza ait görseller yeterince dikkat çekici olarak yerleştirildi mi? Kongre alanına giren bir ziyaretçi hangi kapıdan ve hangi yönden girerse girsin standınıza baktığında firmanıza ait olduğunu düşünerek standa yönelebilecek mi?
9) STAND TASARIMINDA KURUMSAL KİMLİK:Kongre alanında stand tasarımında bu kimin standı düşüncesinin karşılığı firmanızın ismi ve logosudur. Bu yüzden tasarımda bu kısım için nasıl bir sunumu olmalıdır konusu son derece önemlidir.
10)STAND ÖZEL GÖRÜŞME ODASI: Kongre standınıza gelen ziyaretçilerden müşteriniz olmaya en yüksek adaylar ile özel görüşme alanında görüşmek müşterinize kendini nasıl hissettirecektir ,böyle bir oda olmalı mı tasarımda?
11)STAND AYDINLATMA:  Stand Aydınlatması için mutlaka Ekol Fuarcılıktan fikir almanızı öneririz. Deneyimleriyle sizi yanıtmayacaktır.
12) FUAR STAND ELEKTRİK İHTİYACI:Standınızın her kısmında elektrik kullanımına ihitiyacınız olacak mı bunu nasıl sağşayacaksınız, kabloların ortada olması hoş olmayacaktır. Önceden belirleyebilirseniz bir süpriz ile karşılaşmazsınız.

Stand örneklerimize bakmak isterseniz aşağıdaki fuar stand çeşitleri üzerine tıklayarak ulaşmanız mümkündür.

 


      
    1333 kez okundu

    Yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın