• https://www.facebook.com/Ekol-fuarc%C4%B1l%C4%B1k-340396255992033/
  • https://twitter.com/EkolFuarclk
KOMŞU STANDLAR İLE İLETİŞİM KURMAK NEDEN ÖNEMLİ

 Komşu standlarınız  ,  her ne kadar size sadece rakip olarak görünse de ,unutmayınız her biri rakibiniz olduğu kadar aynı zamanda ilerde çalışma ortağınız, çözüm ortağınız ya da  potansiyel müşterilerinizdir. Bu durumda  fuar süresince komşu standlar ile iyi ilişkiler içinde olmak size yeni iş kapıları açabilecektir. Firmanızın komşu standatlarla ilişkisi hem firmalar arasında hem de ziyaretçilerin gözünde size olumlu puan kazandıracaktır. Olması gereken zaten budur.

Diğer bir taraftan da sizi hiç tanımayan komşu firmaların sizin hakkınızdaki olumlu düşünceleri sizi varolan müşterilerine önermelerine de sebep olacaktır. Unutmayınız ki fuar katılımı bir pazarlama çalışmasıdır ve fuar boyunca pazarlama faaliyetlerinizin tamamını eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz.

Fuar esnasında komşunuza göndereceğiniz bir logolu kalem veya bir bardak çay çok büyük rakamlar harcayarak yapacağınız pazarlama çalışmalarından daha etkili olabilir. Standınızı ziyaret eden komşu firmalarınızı da en iyi şekilde ağırlamalı ve sizi ziyaret etmelerinden hoşnut olduğunuzu göstermelisiniz.

Standınızda bulunan personellerin bir kısmı kendi şirketinizdeki çalışma arkadaşlarınız bir kısmı ise fuar boyunca size yardımcı olacak geçici personeliniz şeklinde olacaktır.

Çalışma arkadaşlarınız muhtemelen tüm ürünlere hakim ve firmanızı doğru temsil edecek kişilerdir. Ancak fuar süresince varolan kısıtlı zamanı en doğru şekilde geçirebilmek için fuardan önce şirketinizde mutlaka bir toplantı düzenlemeli ve fuar süresince uyulacak kurallar, çalışma saatleri ve kılık kıyafet hakkında beklentilerinizi en doğru şekilde aktarmalısınız.

Fuar süresince sizlere yardımcı olacak personeli de fuardan önce firmanız ve ürünleriniz hakkında bilgilendirmek ve beklentilerinizi doğru bir şekilde aktarmak fuar süresince standınızda başıboşluğu ve düzensiz bir görüntü oluşmasını engelleyecektir.

 

 

 

  
1261 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın