• https://www.facebook.com/Ekol-fuarc%C4%B1l%C4%B1k-340396255992033/
  • https://twitter.com/EkolFuarclk
FUAR STANDI YAPTIRIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Fuar standınızı yaptırma kararı verdiğiniz andan itibaren öncelikli olarak firma olarak pazarlama ve sunum stratejinizi öncelikli olarak tasarlamış ve buna uygun atılacak ilk adıma hazırsınız demektir. Fuar standınıza gelen her ziyaretçi potansiyel bir müşteridir. Haliyle standınızın girişinde, dış görünüşüne , iç dizaynına, ön planda tutulacak görsellerine kadar gerçek hayattaki firmanızın fiziksel duruşunun küçük bir prototipi ile ziyaretçinizi standınıza çekecek zaman olarak anlık bir algıya ve standa çekmeyi başarabilirseniz stand içinde tutmak için az bir zamana sahipsinizdir.

Oluşturduğunuz plan doğrultusunda şimdi kiralayacağınız standa ihtiyacınız olacak her şeyi teker teker belirlemelisiniz. Örneğin; oturma guruplarına yakın priz, ürününüze elektrik verilmesi, standınızın en gözalıcı yerine yeni ürün görseliniz vb.

Firmanızı ziyaretçinize en doğru şekilde anlatmak zorundasınız. Standınızın görünüşü ve diğerleriyle yan yana dururken sizi ön plana çıkarak küçükte olsa bir pazarlama stratejisi ve stand tasarımında ilgi çekecek küçük bir fark firmanız için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Firma olarak stand yaptırmadan önce aklınızdaki tüm detayları belirlemelisiniz ve standınızı yapacak firma ile bunu paylaşmalısınız.

Ekol Fuarcılık olarak fikirlerinize değer veriyor ve bu işi ciddiye alıyoruz. Detaylarınız ve farklı görüşlerinizle bize ulaşabilirsiniz. Sizin  için en doğru olanı seçme yardımcı olmak işimizin bir parçasıdır.

Fuar standınızda elektrik ihtiyacınızı önceden belirlemeli ve standınızın uygulamasını yapacak firma ile bir araya gelerek tüm elektrik planını oluşturmalısınız. Nasıl ki bir ev veya ofis dekorasyonu yaptırırken elektrik ihtiyaçlarımızı önceden tespit belirliyorsak standımızda da aynı şekilde önceden belirlemeliyiz.

Elektrik ihtiyacınızın olacağı yerlerin önceden proje üzerine doğru belirlenmemesi durumunda fuar süresinde bu konuda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Standınızın varsa depo kısmında mutlaka priz olmalıdır. Bunun yanı sıra karşılama bankosunda ve bilgisayar kullanacağınız masalarda da priz olmasına dikkat etmelisiniz. Doğru noktalarda prizin bulunmaması durumunda standınızın içindeki diğer bir prizden uzatma kablosu ile ek prizler yaratabilirsiniz ancak bu durumda standınızın ortasından kabloların geçmesi sebebi ile çirkin görüntüler oluşacaktır.

Aydınlatmanızında ne fazla ne de az olmaması gerekmektedir. Fazla aydınlatma standınızın gereğinden fazla ısınmasına sebep olacaktır. Ayrıca gelen ziyaretçilerinizin rahatsız olmasına neden olacaktır.

 

Ürünlerinizinde yeterli ve doğru renk ile aydınlatılması önemlidir.

 

Fuar standınızda mutlaka bulundurmanız gerekenleri kısaca aşağıdaki gibi listeleyebiliriz. Ancak bunlar genel malzeme listesi olup firmanızın iş kolu ve fuarda yapmak istediği aktivitelere bağlı olarak fuardan en az bir hafta önce fuarda bulunacak tüm şirket çalışanlarının bir araya gelerek oluşturacağı liste firmanız açısından daha sağlıklı bir liste olacaktır.

 

- Ziyaretçi bilgilerinin ve görüşme notlarının kaydedileceği defter

- Ürünlerinize ait broşür ve kataloglar

- Varsa ürün kataloğu

- Su ısıtıcı

- Mini buzdolabı

- Elbise askısı

- İkram malzemeleri (şeker, çerez vb)

- Çay, kahve, soğuk içecek çeşitleri, şeker

- Bardak ve kaşık

- Tabak

- Her personelinizin ayrı ayrı kartvizitleri

- Telefon şarjı

  
1041 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın